South Korea SHINEUI Non-Explosion Proof Pressure Switch SGPS3V/10V/50V/150V/500V Boiler Parts Signal
  • {{ detail_data.displayed_price.unit_prefix }}  {{ detail_data.displayed_price.value }}
{{ item.num }} pieces
{{item.name}}* {{item.values[0].value}}
{{sku.value}}
Quantity:
{{detail_data.displayed_price.unit_type_name}}(s)
( Min. Order {{detail_data.prodInfo.minimum_ordered_quantity}} )
Total Price:
This is a virtual product.
Weight:
{{Number(packInfo.weight).toFixed(2)}} KG
Package:
{{packInfo.length}}cm*{{packInfo.width}}cm*{{packInfo.height}}cm
  • Description
    Specification
    itemvalue
    typeContact customer service before spxcdalmb1m futures auction>
    MaterialContact customer service before spxcdalmb1m futures auction>
    weight (kg)0.5
    warranty1 Year
    video outgoing-inspectionProvided
    machinery test reportProvided
    place of originChina
    brand nameHoneywell
    Company Introduction
    FAQ
    1. who are we?
    2. how can we guarantee quality?
    Always a pre-production sample before mass production;
    Always final Inspection before shipment;
    3.what can you buy from us?
    4. why should you buy from us not from other suppliers?
    5. what services can we provide?
    Accepted Delivery Terms: -;
    Accepted Payment Type: T/T;
    Language Spoken: English,Chinese
  • Specification
    • Contact Arrangement DPDT
    • Max. Current 22 A
    • Max. Voltage 220 V
    • Max. Working Pressure 10 bar