Honeywell Differential Air Pressure Transmitter HSDP2-A1000A1 Made in USA
  • {{ detail_data.displayed_price.unit_prefix }}  {{ detail_data.displayed_price.value }}
{{ item.num }} pieces
{{item.name}}* {{item.values[0].value}}
{{sku.value}}
Quantity:
{{detail_data.displayed_price.unit_type_name}}(s)
( Min. Order {{detail_data.prodInfo.minimum_ordered_quantity}} )
Total Price:
This is a virtual product.
Weight:
{{Number(packInfo.weight).toFixed(2)}} KG
Package:
{{packInfo.length}}cm*{{packInfo.width}}cm*{{packInfo.height}}cm
  • Description
    Specification
    itemvalue
    Accuracy ClassNone
    Contact ArrangementNone
    Max. CurrentNone
    Max. VoltageNone
    Max. Working PressureNone
    Place of OriginUnited States
    Model NumberHSDP-A10000UL,HSDP-A1000UL
    Company Introduction
    FAQ
    1. who are we?
    2. how can we guarantee quality?
    Always a pre-production sample before mass production;
    Always final Inspection before shipment;
    3.what can you buy from us?
    4. why should you buy from us not from other suppliers?
    5. what services can we provide?
    Accepted Delivery Terms: -;
    Accepted Payment Type: T/T;
    Language Spoken: English,Chinese
  • Specification
    • Accuracy Class < ±0.1 kPa @ 25℃
    • Contact Arrangement DPDT
    • Max. Current None, 1 A, 0.5 A, 2 A, 1.5A, 3 A, 5 A, 6A
    • Max. Voltage None, 24 V, 110 V, 120 V, 125 V, 220 V, 230 V, 240 V
    • Max. Working Pressure None, 10 bar, 12 bar, 4 psi, 8 psi, 15 psi, 30 psi, 100 psi